Hulajnoga pozwala na bardzo sprawny transport po mieście. Coraz częściej sięgają po nią osoby starsze, które cenią sobie wygodę i szybkość przemieszczania się. Niestety taki stan rzeczy ma swoje odzwierciedlenie w ilości wypadków, które angażują takie pojazdy. Warto więc dowiedzieć się czym jest odszkodowanie za wypadek na hulajnodze, kiedy nam przysługuje i ile można dostać?
Odszkodowania powypadkowe na hulajnodze a kwota odszkodowania
Bardzo często sprawcą wydarzenia, które ma negatywny wpływ na nasze zdrowie, jest kierowca samochodu. Pojazd taki powinien posiadać OC, to z niego zostaną wypłacone dla nas pieniądze. Odszkodowania powypadkowe na hulajnodze obejmują wszystkie koszty leczenia – leki, pobyt w placówce medycznej (co uniemożliwia pracę), sprzęt medyczny i opiekę medyczną. To bardzo wysokie kwoty, często nie jesteśmy sami w stanie ich opłacić. W takiej sytuacji warto zdać się na ubezpieczalnię. Z OC powinny zostać wypłacone dla nas wszystkie niezbędne środki. Odszkodowanie za wypadek na hulajnodze powinno pokryć też koszty strat moralnych, są one bardzo subiektywne. Niestety (a właściwie na szczęście) nie da się określić kwot, jakie osiągają odszkodowania powypadkowe na hulajnodze. Są to bardzo zmienne koszty, kwoty te różnią się od miejsca zamieszkania, stawek w poszczególnych placówkach medycznych, różnej dostępności leków i różnego stopnia poszkodowania. To wszystko sprawia, że każda sytuacja jest indywidualna. Łatwo jest się w tym zgubić – dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, firmy, która dokona wyceny i pomoże nam przejść przez cały proces ubiegania się o odszkodowanie za wypadek na hulajnodze.
Odszkodowanie za wypadek nie tylko na hulajnodze
Odszkodowania powypadkowe dotyczą też wielu innych sytuacji. Możemy otrzymać odszkodowania powypadkowe na motocyklu, rowerze, w wyniku potrącenia jako pieszy i innych sytuacjach. Jeśli do wypadku doszło ze względu na zły stan nawierzchni, odpowiada za to właściciel drogi (często jest to gmina).